Fazuľové vrecúška

Mám malé kúsky látok, z ktorých sa už nedá ušiť nič väčšie. Hľadala som a rozmýšľala ako by sa dali ešte využiť. Chcela som urobiť darček pre kamarátkinu malú dcérku. Fazuľové vrecúška sa mi zdali ako dobrý nápad. 
Rozhodla som, že urobím 7 vrecúšok. Na každom bude jedno písmeno. S vrecúškami sa nebude dať len hrať. Dorotka sa naučí písmenká, z ktorých sa kladá jej meno. Písmenká sú červenej a zelenej farby. Farby sa striedajú - veľká pomoc pri konečnom usporiadaní.


  1. Vystrihnúť štvorčeky z rôzne fariebných látok o veľkosti 11,5 x 11,5 cm. 
  2. Namaľovať na biele štvorčeky písmená farbou na textil. Farbu nechať zaschnúť. Neskôr prežehliť, aby sa farba dobre zafixovala.
  3. Obšiť písmenká bavlnkou na vyšívanie. 
  4. Zošiť dva štvrčeky lícom k sebe. Nechať na jednej strane otvor asi 4 cm. 
  5. Obendlovať. Otvor stále zachovať.
  6. Vyvrátiť.
  7. Naplniť vrecká fazuľou. Ja som použila malú fazuľu. Z plastovej fľaše som si urobila lievik a pomocou neho som vrecká napĺňala. Rozstrihla som fľašu a nechala som len časť fľaše s otvorom, čo mi poslúžilo ako lievik. Do každého vrecka som dala 1,25 ml fazule. 
  8. Zašiť ručne otvor. Poriadne, aby pri hre nedošlo k otvoreniu vrecúška. 
Ušité vrecúška predtým, ako som ich naplnila fazuľou.

Obšité písmenko.4 comments:

Darina povedal(a)...

..milé...vidieť, že sa s láskou staráte a dbáte o vývoj svojich detí...dnes už mladé mamičky nič nestíhajú a neustále len sa sťažujú, koľko práce majú s deťmi. U vás vidieť že sa všetko dá a o to je to vzácnejšie....všetko sa Vám raz vráti a z Vaších detí vyrastú celkom určite dospelí inteligentní ľudia, ktorí budú mať prekrásne spomienky na detstvo ...prajem do života veľa nápadom a šťastia

Katarína Tkáčiková Minaričová povedal(a)...

Veľmi pekné. Aj ja som nad takými rozmýšľala, len nie je tam riziko, že sa do fazule pustí dáky hmyz, a tým sa vrecúška znehodnotia?

Majka povedal(a)...

Dakujem :)

Majka povedal(a)...

Ahoj Katka, riziko tu je. Nastastie zatial chrobaky nase vrecuska obchadzaju. Poznam tie fazulove chrobaky, lezie to potom vsade. :)

Zverejnenie komentára