Kútik na čítanie

V detskej izbe máme police, ktoré mali slúžiť na odkladanie kníh a hier.  Medzičasom nejaké knihy pribudli, nejaké odbudli. Pribudli hračky, s ktorými sa deti hrajú a s ktorými sa nehrajú. Mám rada, keď sú veci usporiadané tak, že aj deti si v tom sami vedia udržiavať poriadok. Čiže jednoducho a prehľadne. 
Rozhodla som sa, že  knihy, ktoré sú v policiach dám úplne preč, na nové miesto. V rámci detskej izby máme kútik, ktorý je ako stvorený pre malú knižnicu. Na stenu sme prišróbovali police z Ikea a objednala som cez internet  vozíček na knihy. Po týchto dvoch veciach som už dlhšie pokukovala a teraz prišiel ten správny čas. Veľmi dobre sa nám do detskej izby hodili. Tých políc z Ikea by som uvítala ešte viac. Chcelo by to však viac priestoru a do výšky som už nechcela ísť, aby na to deti dočiahli. Umiestnila som tam ešte náš starý tuli vak, v ktorom radi sedíme a čítame knihy.

Takýchto zmien v detskej izbe mám už za sebou viac. Rada prispôsobujem izbu potrebám detí, ktoré sa s pribúdajúcim vekom stále menia. 

PredtýmPotom
Ako sa volá obľúbená knižka vašich detí?

4 comments:

Luba Tančiboková povedal(a)...

pekný rozdiel, lepšia ergonomia, praktické aj pekné. kde dostať tan vozík?

Majka povedal(a)...

:) www.nomiland.sk

Zuzana povedal(a)...

chystam pridat synovi kniznicu s rovnakym risenim ako su vase policky na stenach myslim ze je to skvely napad, ktory setri priestor a ulahcuje detom manipulaciu s knihami :) ...majka mate krasnu stranku a robite s detmi uzasne veci velmi rada sa tu inspirujem

Majka povedal(a)...

Dakujem. :-)
Policky na knihy sa nam osvedcili. Urcite odporucam. Je to fajn system.

Zverejnenie komentára