Zatĺkanie kolíčkov

Táto hračka sa mi osvedčila pri Oskarkovi. Zistila som, že plastové náradie, ktoré sa dá bežne kúpiť v hračkárstve, nie je úplne to pravé orechové. Aj keď je bezpečnejšie, ale jednoducho to nie je ono. Všeobecne plastové hračky nemám rada, a snažím sa, aby sme ich mali doma čo najmenej. 

Kúpili sme raz skrinku z Ikea a vtedy som si povedala, že musím pre Oskarka niečo vymyslieť. Len pre vysvetlenie: Skladať skrinku bez Oskarka 20 minút. Skladať skrinku s Oskarkom 1 hodina. Bol z toho taký nadšený, že keď sme skrinku doskladali, tak chcel, aby sme išli kúpiť ešte ďalšiu.

Pri výrobe tejto hračky som zašla do obyčajného stolárstva, kde mi stolár odrezal kus dosky (23 x 27 cm) a navŕtal do nej diery. Dierky sú vyvŕtané asi len tak do polovice, aby pri zatĺkaní neprešli kolíčky na druhú stranu. V Hornbachu som kúpila drevené kolíčky v dvoch rôznych veľkostiach, tenšie a hrubšie. Zatĺkanie je tak zložitejšie, lebo kolíček musí dať do správneho otvoru. Kladivko má malé, ale normálne železné. Ja mu potom pomáham vyťahovať zatlčené kolíky kliešťami von.

0 comments:

Zverejnenie komentára