Papierové srdce

Urobili sme si papierové srdce. Potrebovali sme na to veľké obyčajné papierové vrecko. Temperové farby, červenú priadzu a lepidlo sme už mali doma. 


Papierové vrecko som rozstrihla a vznikli dva samostatné papiere. Pomaľovali sme ich farabami. Papier sme prehli na polovicu a farbu sme naniesli iba na jednu polovicu a na druhú sme farby otlačili. Farby, ktoré sme použili boli trochu husté, takže farba sa nerozliala na papieri, tak ako som očakávala. Aj napriek tomu výsledok bol zaujímavý. 

Farbu sme nechali zaschnúť. Z obidvoch pomaľovaných papierov som vystrihla dve rovnaké srdiečka. 

A tu sa mi podarila taká menšia chyba. Lepidlo som naniesla na celý okraj srdiečka a obidva srdiečka som spojila. Nenechala som otvor na naplnenie. Ak to budete robiť, nechajte si malý otvor, cez ktorý srdiečko naplníte vatou alebo inou výplňou. Až po naplnení zalepte aj malý otvor. Srdiečko nebude také ploché, ako to naše. 

Po zlepení som urobila dierovačom dookola diery. Cez dierky Stelka prešila červenú priadzu. Dala som jej na to ihlu na štrikovanie, ktorá je na konci tupá. Aspoň sa nemohla popichať. Šila  po prvýkrát a celkom jej to išlo dobre. 


0 comments:

Zverejnenie komentára