6 hračiek, ktoré nezapadnú prachom

Urobila som zoznam šiestich hračiek, ktoré si obľúbili moje deti. Radi sa s nimi hrajú a aj keď ich na čas odložíme do poličky, radi si ich odtiaľ potom zase vyberú. 

1. Kartónové tehly

Deti radi stavajú. Môžu to využiť pri hre s kartónovými tehlami. Napríklad stavať domy, steny, cestičky alebo veže. Deti sa s nimi už hrali aj na obchod, pričom zelená tehla bola kapusta, fialová baklažán, žltá banány a oranžová mrkva. :)

Sú pomerne veľké, ale zato veľmi ľahké a dobre sa s nimi manipuluje. Nepovedala by som, že sú nezničiteľné, ale pri šetrnom zaobchádzaní vydržia dlho. Udržia aj  váhu dospelého človeka. 

Platí, že čím viac ich máte, tým lepšie. Súčasne, ale platí, že čím viac ich máte, tým viac miesta potrebujete na ich uskladnenie. Kúpila som ich cez internet na www.wesco.cz. Nájdete ich aj v internetovom obchode Nomiland.
2. Guličková dráha

Guličková dráha vie zabaviť moje deti dosť dlho. Na postavenie komplikovanej dráhy treba pomoc dospelého. Jednoduchú zvláda Oskarko (má 5 a 1/2 roka) už aj sám. V obchodoch nájdete nielen plastové, ale aj krásne drevené. Našu nájdete tu www.predskolak.eu.3. Drevené kocky

Drevené kocky nemôžu chýbať v žiadnej detskej izbe. Je to hračka, ktorá rastie s dieťaťom.  Na trhu nájdete veľa predajcov kociek. Ja som naše kúpila v Tescu.4. Duplo / Lego

Pán Ole Kirk Christiansen si zaslúži pochvalu.  V Dánsku v roku 1949 začal s výrobou lega, tak ako ho dnes poznáme. Podľa mňa je to nesmrteľná hra. Škoda len, že som ju počas môjho detstva nepoznala.

Viete, že podľa časopisu BusinessWeek z roku 2006 je firma Lego najväčším výrobcom pneumatík na svete? Ročne ich vraj vyrobí okolo 306 miliónov.


5. Chytanie rybičiek udicou

Existuje veľa typov udíc s rybyčkami. Len si treba vybrať. Vyberajte kvalitnú udicu, aby sa vám nestalo to čo nám. Plastovú udicu deti zlomili pár minút po vybalení.

Oskarko chytal rád rybičky od malička. Teraz, keď už má skoro šesť rokov, chce si vyskúšať chytať ozajstné ryby.


6. Plastelína

Neviem, čo mám k tejto hračke dodať. Pozná ju hádam každý. Deti sa s ňou radi hrajú, hlavne keď majú k dispozícii rôzne farby plastelíny a náradie, ktorým môžu vykrajovať, vaľkať a rezať. Tu sa fantázii medze nekladú. Mám dobrú skúsenosť so značkou Play - Doh, ale skúšala som už vyrábať plastelínu aj doma. O tom vám napíšem niekedy nabudúce. :)


Doma vyrobená plastelína. 


Všetky tieto hračky sú univerzálne a hodia sa pre dievčatá aj chlapcov.

Majú aj vaše deti obľúbené hračky? Teším sa na vaše tipy dole pod článkom. :)


1 comments:

jaja povedal(a)...

och, radosť čítať :) Ja som milovala rôzne navliekacie korálky, logické hračky (niečo ako tetri,len plošné) a samozrejme angličáky a drevené kocky na stavbu mesta :)Bábiky u mňa neboli veľmi "in" :D Milovala som spirograf, magickú tabuľku Grafo (a vlastne tých starých veľa hračiek, ktoré som objavila na www.vista,cz), no a samozrejme knihy a puzzle :) A čo budú mať radi moje deti, ak budú, tak to dám vedieť až keď budú :D:D:D

Zverejnenie komentára