Maľovanie zvieratiek vodovými farbami

V pondelok poobede, po škôlke, sme si maľovali vodovými farbami. Pripravili sme si všetko potrebné a všetci traja sme si sadli za jeden stôl. Deti sa tešili, že ide maľovať aj mama.

Navrhla som,  že ja budem kresliť prvá a oni budú opakovať po mne. Kreslila som podľa predlohy. Chcela som, aby každý namaľoval obrázok s tou istou technikou a aby sme dospeli k rovnakému výsledku. Deti súhlasili a boli zvedavé, čo budeme kresliť. Kreslili sme zvieratká.

Najprv sme nakreslili kontúry voskovými pastelkami a potom sme ich vymaľovávali vodovými farbami. Na záver, keďˇbola maľba ešte mokrá sme ju na niektorých miestach posypali trošku soľou. Stelka ešte nedokázala úplne kresliť podľa predlohy, ale Oskarkovi to išlo veľmi dobre. Mala som v pláne, že nakreslíme jeden obrázok, ale nakoniec sme namaľovali štyri.

Toto bolo hádam prvýkrát, keď Oskarko nechcel skončiť maľovať farbami. Inokedy ho táto aktivita omrzí oveľa skôr.

Bol to veľmi príjemne strávený večer s deťmi.

2 comments:

Anka povedal(a)...

Ahoj Majka! Krasne zvieratka, toto je nestarnuca technika. Pomahala si s predlohou alebo deti odkreslovali nejaky obrazok, velmi pekne sa im to podarilo!

Majka povedal(a)...

Dakujem. Ja som kreslila podla predlohy a Oskar (6) kreslil podla mna. Islo mu to velmi dobre. Pre Stelku (3 a 1/2) to bolo este trochu tazke, ta nakreslila iba prasiatko. :)

Zverejnenie komentára