Vystrájajúce opice

Deti robia radi pokusy, preto som si nedávno kúpila cez internet knihu Veľká kniha vedeckých projektov pre deti.
Chcela som nejaké nové inšpirácie na jednoduché pokusy pre deti a v tejto knihe som ich našla. Kniha je veľmi pekne spracovaná a tí, ktorí majú v sebe vedeckého ducha si v nej určite niečo nájdu. Naučíte sa napríklad ako sa robia Neposedné vajíčka alebo Čarodejníkov bublajúci odvar. 

My sme si urobili Vystrájajúce opice. Z tvrdého papiera som vystrihla malé opičky a Stelka ich vymaľovala. Opičkám sme zo žinilkového drôtu urobili konár. Cez stred sme ho nitkou prichytili o poličku. Vznikla z toho hojdačka, na ktorú sme povešali papierové opičky. Opičky sme museli povešať tak, aby sa neprevážili na jednu stranu, pretože by popadali. Bola to pekná ukážka toho, ako funguje rovnováha. 

V knihe nás zaujali aj iné pokusy, ktoré v blízkej budúcnosti určite vyskúšame. 
2 comments:

letitia povedal(a)...

Vidím, že na obrázku vám všetky opice visia za "hornú" ruku. Neskúšali ste ich zavesiť aj za "dolnú ruku", prípadne za chvost? Podľa tvaru by mali pekne visieť za ľubovoľnú končatinu. :)

Majka povedal(a)...

Uz si presne nepamatam. (robili sme to uz davnejsie) No odfotila som ich iba ako visia za ruky. :) Dakujem za prispevok. Treba poskusat zavesit opice vselijak. Mate pravdu. :)

Zverejnenie komentára