Výlet do areálu Schloss Hof

V Bratislave bývam už 16 rokov a len teraz som sa dozvedela od kamarátky, že pár kilometrov od Bratislavy v Marchfelde (Rakúsko) sa nachádza areál Schloss Hof. Súčasťou areálu je zámok, terasové záhrady a statok so zvieratkami. Vraj deťom sa tam bude určite páčiť. 

Tak sme sa tam cez víkend vybrali. 

Celý areál sa rozprestiera na ploche vyše 50 hektárov, no my sme celé popoludnie strávili na statku. Deti sa hrali na ihrisku, s vodou, ktorá vytekala z ručnej  pumpy a kŕmili zvieratká. Najväčší úspech mali kozičky, ku ktorým sa dalo ísť, kŕmiť ich a hladkať. Previezli sme sa na koči a videli sme ťavy, poníky a srnky.

Súčasťou statku sú aj záhradky, kde pestujú zeleninu a bylinky. Vzduchom sa šírila príjemná vôňa sena, levandule, kvetov a ovocia. Takto si predstavujem vôňu leta.  Nádhera. Ideálne miesto na popoludňajší piknik. 
Plánujeme sa tam ešte vrátiť. Do konca leta a v jeseni sa tam budú konať rôzne podujatia. 4. novembra 2012 bude areál zatvorený a otvoria ho opäť až na jar. Jediná výnimka sú Vianočné trhy, ktoré tam budú každú adventnú nedeľu. 

Viac info o plánovaných podujatiach nájdete na www.schlosshof.atTu som prvýkrát videla bieleho barokového osla s modrými očami.

Časť areálu sme videli z koča.
Rôzne druhy slnečníc na jednom záhone. 

Označenie záhonov. 


0 comments:

Zverejnenie komentára