Výroba pečiatok

Minulý týždeň som vybrala z môjho zoznamu aktivít niečo nové, dúfajúc, že obidve deti to zaujme. Sama som bola zvedavá, ako to bude fungovať. Vyrábali sme pečiatky a pečiatkovali sme s nimi. 


Na výrobu pečiatok sme použili polystyrénové podložky, na ktorých bolo balené mäso. Veľmi dobre sa na to hodia nádoby alebo škatuľky, v ktorých sa robí donáška jedla. 


Polystyrénové podložky som postrihala na menšie kúsky, tak aby vnikli rovné doštičky, na ktoré sme ceruzkou "kreslili" obrázky. Pozor kresliť, nie robiť diery. 


Deťom sa "kreslenie" zapáčilo a išlo im to celkom dobre. Ryha, ktorú treba urobiť musí byť jasná a trochu hrubšia. Preto som ja niektoré obrázky ešte trochu poobťahovala. 


Keď sme "pečiatky" natreli farbou, ukázalo sa, ktoré sa vydarili a ktoré nie. Zistila som, že treba na to dobrú rovnú plochu, čo pri tých našich polystyrénových podložkách nebolo vôbec jednoduché. Aj keď som to nastrihala, boli tam sem-tam vlnky, ktoré pri pečiatkovaní vadili. 


O pár dní neskôr sa mi dostala do rúk polystyrénová nádoba na jedlo, tak som neodolala a vyskúšala som z nej urobiť pečiatku. Dala som si väčší pozor na to, aby plocha na pečiatku bola úplne rovná. Tentokrát som bola s výsledkom spokojná.


Najkrajší moment je, keď prvýkrát natriete pečiatku farbou a urobíte odtlačok. Na papieri vás čaká prekvapenie. :)


0 comments:

Zverejnenie komentára