Kam s deťmi vo Viedni

V priebehu tohto roka sme boli s deťmi viackrát vo Viedeni. Raz sme išli navštíviť Prírodovedecké múzeum a inokedy zas Dom motýľov. Určite nie obidve naraz, to by sa za jeden deň nedalo stihnúť.

Prírodovedecké múzeum (Naturwissenchaftliches Museum)

Múzeum sa nachádza v krásnej historickej budove v centre mesta. Dá sa k nemu dostať aj električkou, ktorá ide zo železničnej stanice. Múzeum pozostáva z troch poschodí. Okrem stálej expozície, ponúka návštevníkom aj iný sprievodný program, ktorý sa stále mení.

My sme tam hlavne išli pozrieť novú expozíciu dinosaurov. Oskar a Stelka majú dinosaurov radi a vidieť ich v životnej veľkosti bol pre nich zážitok, hlavne keď sa jeden vystavený dinosaurus hýbal a vydával aj zvuky.

Tiež sme sa zúčastnili prednášky o tom, aké drobné živočíchy žijú v jazierku na okraji Viedne. Deti si mohli tieto živočíchy pozrieť. Keďže boli veľmi malé, ukázali nám ich aj pod mikroskopom. Zaujalo to nielen deti, ale aj mňa.

Boli sme tam celé popoludnie, ale to na obhliadku všetkých troch poschodí nestačilo. Určite sa tam ešte vrátime. Zachmúrený jesenný alebo zimný deň bude na to ako stvorený.

Dom Motýľov (Schmetterlinghaus)

Dom motýľov sa taktiež nachádza v centre mesta, neďaleko Prírodovedeckého múzea. Jeho návšteva bola veľmi príjemným zážitkom. Všade okolo nás boli krásne motýle rôznych veľkostí a farieb. Lietali, alebo len tak sedeli na listoch kvetov. Keď okolo nás nejaký letel stačilo nastaviť ruku a motýľ si na ňu sadol. Bola som milo prekvapená, aké boli priateľské. Boli nádherné a krehké. :)
Zoologická záhrada Schönbrunn (Tiergarten Schönbrunn)

Zoologickú záhradu vo Viedni sme navštívili ešte minulý rok. Tento rok sa nám tam nepodarilo dostať. Ak ste tam ešte s deťmi neboli, tak sa tam určite vyberte. Stojí to za to. 

Čo zaujímavé ste s deťmi vo Viedni navštívili?


4 comments:

veronika povedal(a)...

ďakujeme za typ :) boli sme v múzeu uz dva krát, deťom sa tam velmi paci a nam tiez :-)

Majka povedal(a)...

Som rada, ze ste si ho aj vy oblubili. :-)

valeria povedal(a)...

my sme boli v Haus des Meeres velmi odporucam, nadherne aquaria morskych aj sladkovodnych ryb. casovo je to na 3-4 hod

Majka povedal(a)...

Velmi dobry tip. :)

Zverejnenie komentára