Medúzy

Spoločné hranie sa so Stelkou (3½ ročná), niekedy vymením za spoločné tvorenie. Každá z nás pridá ruku k dielu, aby sme spoločne niečo vytvorili. 

Ja jej hovorím postup, navigujem ju, čo treba urobiť a ona maľuje čiary, vlnovky, kreslí oblúčiky, kruhy, čiarky alebo vystrihuje.  Všetko to, čo jej už veľmi pekne ide. 
Popri tom sa smejeme a rozprávame. Stelka sa teší, pretože v tej chvíli má mamu iba pre seba.  Tak to bolo aj s našími medúzami. 

Najprv sme začali maľovaním pozadia. Prichystala som vodové farby a úlohou Stelky bolo nakresliť vlnovky, aby vznikla voda, v ktorej budú medúzy plávať.

Zatiaľ čo papier s pozadím schol, pustili sme sa do výroby medúz. Prichystala som dva kúsky doma vyrobeného farebného papiera (pomaľovaný bublinkovou fóliou). Aby to mala Stelka jednoduchšie, tak jeden bol väčší a druhý menší, pretože jedna medúza mala byť väčšia a druhá menšia. Na papiere stačilo nakresliť jeden oblúčiť (rovná čiara bol okraj papiera) vystrihnúť a medúzy boli hotové. 

Potom Stelka nastrihala z farebného papiera pásiky na chápadlá. Ja som do chápadiel urobila dierkovačom malé dierky. 
Nakoniec Stelka všetko ponaliepala na vopred namaľované pozadie. 

Robíme spoločne jednoduché projekty, kde sa striedajú rôzne aktivity. Aktivity musia byť krátke a zábavné, lebo jej schopnosť koncentrovať sa nie je dostatočne dlhá. Niekedy jej musím pomôcť, inokedy zas netreba.
Z výsledku sa vždy tešíme a Stelka potom všetkým ukazuje, čo ona s mamou robila. 
Je to príjemná zábava pre nás obe. 


0 comments:

Zverejnenie komentára