Adventný kalendár 2012

Po čase sa opäť vraciam k téme Adventný kalendár. Už je december a to je najvyšší čas, aby som ukázala ako dopadol môj adventný kalendár. 

A tu ho máme! 
Je urobený z hnedých papierových tašiek a vrecúšok, ktoré som postrihala na štvorčeky a obdĺžniky. Tie som potom zošila cik-cakovým stehom na šijacom stroji, naplnila a zašila. Hotové balíčky som  umiestnila na vchodové dvere a prilepila som ich mojím obľúbeným spôsobom

Toto je nielen môj prvý adventný kalendár, ale aj mojich detí. Manžel mal obavy, či to deti zvládnu, toľko vrecúšok naraz a môcť otvoriť len jedno. Vyzerá, že zatiaľ to zvládajú, len počas dňa párkrát spomenú, že sa už tešia, ako otvoria ďalšie. A čo je vo vnútri? 
Zapáčil sa mi nápad od firmy Lego. Urobili 3 adventné kalendáre. Páčil sa mi iba jeden z nich a ten už v obchode nemali, tak som si urobila vlastný Lego adventný kalendár. Kociek na stavanie nie je nikdy dosť, tak som kúpila jednu škatuľu kociek a tie som rozdelila do viacerých balíčkov. Na škatuli sa nachádzali pekné návody na stavanie, tak tie som vystrihla a priložila ku kockám. 

Do dvoch balíčkov som dala lego figúrky a do ďalších dvoch knižky. Niekde som prihodila aj malú sladkosť. 


 Takto vyzeral prvý balíčke po rozbalení a chvíľkovom hraní. Vo vrecúšku nebolo veľa kociek a len pár vzorov na postavenie čísiel, no s pomocou starých kociek a fantázie sa podarilo Oskarovi postaviť oveľa viac.  

Adventný kalendár som síce robila pre deti, ale mám z neho radosť aj ja. :)


Ako vyzerajú vaše adventné kalendáre? Vaše fotografie prosím pošlite do konca tohto týždňa (piatok) na  majka@neposednenoznice.sk
Všetky fotografie potom uverejním tu na blogu


0 comments:

Zverejnenie komentára