Had z filcu

Stelka prišla za mnou a povedala, že chce niečo robiť. Rada šije, preto som jej navrhla, aby si niečo ušila. Súhlasila a čakala, kedy sa bude môcť do toho pustiť. 

Snažila som sa prispôsobiť materiál, tvar, veľkosť tomu, aby to čo najrýchlejšie zvládla. Veľmi sa snažila, ale aj tak toho šitia bolo na ňu dosť. :) Pomohla som jej s tým a ona aspoň videla, čo sa dá z kúska filcu urobiť. Malému obdĺžnikovému čudu sme dali jazyk a bol z toho had. Tesne pred záverečným došitím Stelka naplnila hadíka vatou. Nakoniec sa tešila ako si spolu s maminou ušila hada a večer s ním išla spať.

Stelkyn had sa zapáčil Oskarkovi. Rozhodol sa, urobiť si vlastného. Látku si vybral sám, nenechal si poradiť. Neskôr zistil, že je moc tvrdá a zle sa šije. Preto som hada došila ja. Ako som začala šiť, v priebehu pár minút sa ma Oskarko niekoľkokrát spýtal, či je už hotový. On si ma asi splietol so šijacím strojom. :) V tej rýchlosti a pri neustálom rozprávaní s deťmi som hadovi zabudla dať jazyk. Napĺňanie hada vatou sa páčilo aj Oskarkovi.

Keď sa Oskarko pozrel na svojeho hotového hada, začala mu vadiť jeho dĺžka. Predsa jeho had nemôže byť taký krátky a ešte k tomu bez jazyka. Ja som už mala v ten večer za sebou dvoch hadou, tak som si povedala, že tretieho ešte zvládnem, ale samozrejme potrebujem na to viac času.

Urobila som si strih a podľa neho som vystrihla hada z filcu. Najprv som mu našila oči z gombíkov. Potom som ho po okraji zošila slučkovým stehom. Začala som šiť od hlavy, postupovala som po jednej strane a keď som sa dostala na druhú stranu, tak som hada postupne napĺňala vatou. Treba to robiť priebežne, pretože napĺňanie úplne nakoniec by bolo komplikované. A tak večer, keď už deti spali zasyčal tretí had svoje prvé "ssssssssss".

Ak si aj vy urobíte tohto hada, odfoťte ho prosím a pošlite mi fotografiu na mail majka@neposednenoznice.sk. Rada ju sem pridám. Ďakujem. 

Zelený Oskarkov had. Oranžový Stelkyn.


Stiahnite si strih na hada v PDF.

0 comments:

Zverejnenie komentára