Filipove dobrodružstvá v 4 detských knihách

Mojím obľúbeným miestom v Bratislave je Horský park. Je to bratislavský mestský park v mestskej časti Staré Mesto.  Rada tam chodím nielen ja, ale aj moje deti. Je to kúsok prírody uprostred rušného hlavného mesta. 
Po prechádzke lesom  sa radi zastavíme v malej kaviarničke, ktorá sa nachádza v budove historickej Horárne Horský park. Vždy je tam príjemná vôňa domácich koláčov, kávy a bylinkových čajov. 

Naše posedenie si radi spríjemňujeme čítaním kníh, ktoré sú tam návštevníkom k dispozícii.  Tak sme sa dostali ku knižke Filipove ďalšie dobrodružstvá. Knižka sa nám zapáčila. Zistila som, že sa dá kúpiť cez internet a sú k nej aj ďalšie voľné pokračovania. Knihy sú určené pre deti predškolského a mladšieho školského veku. 


Všetky knihy sú o Filipovi a jeho kamarátoch, ktorí zažívajú rôzne dobrodružstvá a popri tom spoznávajú ľudské telo, učia sa o planéte Zem a ekológii, o zdravom životnom štýle. Na ich dobrodružstvách ich sprevádza doktor Príroda. 

Autormi prvých dvoch kníh sú francúzsky lekár Jacques Breuil a výtvarník Jean Breuil. Ostatné dve knihy sú dielom autorskej dvojice Renata Kaminská a Pepa Popper. 

Poznávanie ľudského tela a starostlivosť oň. 

O našej planéte, ekológii, prvej pomoci a o iných praktických veciach. 

Spoznávanie zdravého životného štýlu.

Ďalšie dobrodružstvá, ktoré zažívajú hlavní hrdinovia vo veľkomeste alebo aj v ZOO.
Tu si môžete prečítať ukážku.

0 comments:

Zverejnenie komentára