Kostým na karneval

Tohtoročný karneval je už za nami. Deti na neho radi spomínajú a tešia sa už na ten budúcoročný.

Obidve masky na karneval sme tak ako minulý rok vyrábali doma. Tento rok sme využili na výrobu náš obľúbený materiál - kartón.

Stelka sa počas karnevalu premenila na motýľa a Oskar na postavičku Steva z jeho obľúbenej počítačovej hry Minecraft. Motýlie krídla ste už mohli vidieť v mojom staršom príspevku a Steva z hry Minecraft vám predstavím teraz.Minecraft je počítačová hra, kde sa hlavne stavia a búra. Hra je otvorená a nemá špecifický cieľ, čo poskytuje veľa slobody pri hraní. Celý herný svet pozostáva z 3D objektov, predovšetkým kociek. Kocky reprezentujú materiály ako hlina, kamene, kmene stromov alebo voda. Usporiadané sú v pevnej mriežkovej šablóne. Hráč zhromažďuje tieto materiály (objekty) a stavia z nich zaujímavé a účelové stavby ako napríklad hradby, pevnosti, domy alebo železnice. 

Zaujímavosť: Hra je využívaná v niektorých školách v zahraničí v rámci vyučovacieho procesu. Študenti sa pomocou hry učia nielen počítačové zručnosti, ale aj vedy, technológie, konštruktérstvo alebo základy matematiky. Učitelia a programátori v Amerike a vo Fínsku spolupracujú s tvorcami hry  a prispôsobujú hru potrebám vyučovacieho procesu. Viac info na MinecraftEdu.com.

Oskara napríklad hra inšpirovala k tomu, aby sa naučil kresliť kocku. 


Karnevalová maska - Steve. Na hlave pomaľovaná škatuľa a v ruke krompáč z kartónu. Maska sa vydarila. Bola som spokojná. A Oskar tiež.


Stavanie z lega je v poslednom období Oskarkova najobľúbenejšia aktivita. Postavičky z hry Minecraft si preto postavil aj z lega.


A nakoniec ešte postavičky z papiera. Vytlačené, vystrihnuté a zlepené.


2 comments:

Letitia te Tiba povedal(a)...

Jéj! Minecrafťácka maska je super! Postavička - hlava i krompáč sú ako živé. :-)
Papierové i legové postavičky sú tiež krásne. Šikovní ste.

Majka povedal(a)...

:-)

Zverejnenie komentára