Učíme sa o ľudskom tele

Deti sa zaujímajú o to ako funguje ľudské telo. Najprv len tak povrchne, no potom s pribúdajúcim vekom ich zvedavosť rastie a sú schopné čoraz viac chápať zložitosť a spôsob fungovania ľudského tela. 
Aj my doma sa rozprávame o fungovaní ľudského organizmu a pomáhajú nám pri tom rôzne tlačené alebo elektronické médiá. 

Kniha

Kníh na túto tému je viac, no mňa zaujala konkrétne táto. Knihu navrhla odborníčka na ľudské telo. Aj napriek tomu, že ide o zložitú tému je veľmi pekne spracovaná: veľký formát, pestrofarebné ilustrácie, vtipné obrázky, tajomné záložky, ktoré skrývajú ďalšie informácie. Je to kniha, ktorá je podľa mňa vhodná pre širokú vekovú kategóriu. Od malých detí až po tie školopovinné.Film

Starý, ale veľmi pekný francúzsky animovaný seriál pre deti o ľudskom organizme. Existuje dokopy 6 DVD. Seriál mi veľakrát pomohol deťom vysvetliť, čo sa deje v ich tele, keď sú choré alebo keď si nechcú umývať zuby. Hra na iPad, iPhone alebo iPod

Elektronické médiá sú dobrý pomocník pri vzdelávaní a učení. V súčasnej dobe rastú ako huby po daždi rôzne aplikácie a hry. Z toho veľkého množstva sa dajú vybrať a nájsť práve také, ktoré sú vhodné aj pre deti. 

Hra je od švédskeho štúdia Toca Boca, ktoré vyrobilo doteraz niekoľko úspešných hier pre deti. Ich slogan je, že učenie musí byť hravé a zábavné. Také sú aj ich aplikácie. 

A o čom je hra Toca Doctor? Už samotný názov to napovedá. Deti sa radi hrajú na niekoho alebo na niečo. A tu sa môžu hrať na doktora. 
V celej hre musia prejsť 21 minihier, ktoré sú zamerané na rôzne časti ľudského tela. Napríklad v jednej minihre musí dieťa ošetriť ranu, tým že ju vyčistí a zalepí leukoplastom. Niektoré z lekárskych zákrokov sú realistickejšie, iné sú len ilustračné. Nič zložité pre deti na pochopenie a nič zložité pre rodičov na vysvetlenie. 
Táto aplikácia od firmy Toca Boca pôsobí vizuálne trochu retroštýlovo, ale je veľmi milá a zábavná.A na záver Tvorenie na tému Ľudské telo. :)

Kostra z papierových tanierov

Na výrobu som použila 18 papierových tanierov a špagátik. 
Jednotlivé časti som vystrihla podľa predlohy. Ako predloha mi slúžili aj Oskarove ruky a nohy. Do všetkých "kostí" som urobila dierky a zviazala som ich dokopy špagátikom.  Hotová kostra vyzerá zábavne a je väčšia ako deti. Pekný projekt, pri ktorom sme sa porozprávali o kostre človeka. 0 comments:

Zverejnenie komentára