Abeceda z kartónu

Rada pracujem s kartónom. Zistila som, že s kartónom sa dajú robiť kúzla. Viem z neho urobiť kostým, hračku, domček, ozdoby, hrupečiatky, panáčikov, obraz alebo dekoráciu. A to je ešte len malá ukážka, pretože sa dá z neho vykúzliť ešte oveľa, oveľa viac.

Naposledy mi poslúžil kartón na výrobu abecedy. Zdobí nám teraz stenu v detskej izbe.
Vyrábala som ju s deťmi  v priebehu jedného doobedia. Z kartónu som si narezala kusy o veľkosti 14 x 15 cm. Každý kúsok, okrem jedného, som namaľovala temperovými farbami. Hrala som sa s farbami a vytvárala som rôzne farebné odtiene, aby každá kartónová doštička bola iná.  Po skúsenosti s motýlimi krídlami, som pri maľovaní nepoužívala vodu, pretože som nechcela, aby sa mi kartónové doštičky prehli. 

Po zaschnutí farieb prišlo na rad zábavné tvorenie písmen, do ktorého sa zapojili aj deti. Stačilo sa doma len trochu poobezerať a našli sme kopec materiálu na písmenká. Každé písmenko je iné.

Použili sme skrutky, klince, bielu a farebnú ryžu, stužky, špilky, fazuľu, gombíky, špagátik, cestovinu,  farebnú cestovinu, brmbolce, plastové drahokamy, korálky, tekvicové semienka, mak, plastové slamky, obväz, konáriky, farebný papier a žinilkový drótik.

Je to krásny projekt pre deti, ale trochu náročný na čas a trpezlivosť. Práca  by sa dala rozdeliť aj na niekoľko dní. Ideálna aktivita pre väčšiu skupinku detí, kde každé dieťa môže samostatne pracovať na jednom alebo dvoch písmenkách.
5 comments:

blumka povedal(a)...

to je krasne..verim, ze urobit to je radost a vyzera to aj na super zmyslovy material, ako dostat abecedu do svalovej pamate...toto isto vyskusame ;-)

Ena povedal(a)...

Vyzera to super, lepila si lepiacou pistolou? Pismena si detom predkreslila, alebo rovno lepili?

Majka povedal(a)...

Ano lepiacou pistolou. Deti navrhovali z coho by sme mohli urobit pismeno. Oskar dal par dokopy, nieco nalepil. Pripravovali to a ja som lepila.

Majka povedal(a)...

Ano bola to zabava, pre deti trochu pridlha, ale s vysledkom som tiez spokojna. :)

gabina povedal(a)...

to je parada, ted jsme u vyroby kalendare a tydenniho rozvrhu, ale pak hned jdem do abecedy!!!! moc moc pekne. dik za inspiraci!

Zverejnenie komentára