S deťmi do Bibiany

V sobotu som bola s deťmi v Bibiane. Bola som milo prekvapená, pretože sme si užili tri poschodia plné zábavy, hier, farieb, prekvapení, zaujímavých informácií a kreativity. Teraz sa konajú v Bibiane tri krásne detské výstavy.  Každá z nich je na jednom poschodí.  

Tí, ktorí ste tam ešte s deťmi neboli, určite neváhajte a choďte sa tam pozrieť, pretože každá z výstav trvá len do určitého termínu.


Výstava "Zimkova zima"

Rozprávková výstava inšpirovaná dielami maliara Ondreja Zimku. Je to najmenšia zo spomínaných troch výstav, ale deti si tam užili kopec zábavy. Ťahali dym z komína, skákali do mäkkých vankúšov a behali s veselými košíkmi na hlave. Nádherne spracovaná výstava.  Cítila som sa ako keby som vstúpila do farebného obrazu. 

Táto výstava sa teší veľkému záujmu. Termín jej trvania preto predĺžili do 19. apríla 2013. 

Výstava je rozdelená na päť tématických častí a každá z nich je zábavná a poučná. Deti sa šmýkali na jazyku s chuťovými pohárikmi, šoférovali kombajn, zahrali sa na pekárov, zabubnovali si na veľkých hrncoch, obliekli si brnenie z lyžičiek a strúhadiel, schovali sa do zubatej pece, obdivovali robotov z kuchynského riadu a spoznávali tradičné jedlá iných krajín. 

Veselými farebami pomaľované steny a šachovnicové podlahy v priestroch výstavy vytvárajú príjemnú a hravú atmosféru. 

Výstava trvá do 9. mája 2013.

Výstava "Oblečený čas"

Výstava je o obliekaní, o histórii odievania a o pôvode a spôsobe spracovania rôznych textilných materiálov.
Mali sme sa možnosť oboznámiť s tým ako sa obliekali ľudia v Egypte, v Ríme alebo starobylom Grécku. Deťom sa najviac páčili rôzne prikrývky hlavy, ktoré si mohli aj vyskúšať.  Príjemným miestom na malý odpočinok bola miestnosť s fixkami a vymaľovávankami.

Výstava trvá do 9. júna 2013.


Zúčastnili ste sa nejakého detského podujatia, ktoré by ste odporučili aj druhým? 


0 comments:

Zverejnenie komentára