Dobrý úmysel môže znamenať zlý výsledok

Stáva sa vám, že si deti maľujú a vy prídete a rozprávate im, čo by tam mali ešte domaľovať? Len tak pár detailov, aby bol obrázok krajší.

Aj mne sa to stávalo. Po prečítaní rôznych článkov a kníh o maľovaní s deťmi som sa však dozvedela, že to nie je správne. Tu platí jednoduché pravidlo: "Ruky preč od detskej kresby a maľby!" 

Keď to robíme, ako keby sme deťom hovorili, že to čo robia nie je dosť dobré. A pritom sa môžu snažiť najviac ako sa len dá.

Teraz namiesto toho, aby som zasahovala deťom do maľovania, zoberiem si vlastný papier a maľujem si tiež. Deti majú radi, takéto spoločné maľovanie. 

Vďaka tomu vznikol aj tento obrázok.

Najprv som vystrihla zo štyroch bielych výkresov štyri štvorce a nakreslila som na ne kružidlom dva oblúky tak, aby keď sa papiere spoja vytvorili kruh. Oblúky som obkreslila čiernou voskovkou, aby pri maľovaní nezmizli a bolo ich dobre vidno. 

Dva výkresy som pomaľovala vodovými farbami anilinkami ja a dva Stelka (4 ročná). (Anilinky nie sú vhodné pre úplne malé deti.) Po zaschnutí sme výkresy ešte pokreslili čiernou fixkou. 

Nakoniec sme všetky výkresy spojili a vznikol farebný kruh. :-)2 comments:

Jana Golianová povedal(a)...

Ahoj. Kvoli comu nie su anilinky vhodne pre male deti? Nedavno som ich kupila, v Koh-i-Noore mi ich odporucali :-/
Tieto su, myslis, lepsie? http://www.branakdetem.cz/eko-vodovky.htm
Dakujem

Majka povedal(a)...

Anilin je jed. Neviem koľko ho je v tych farbach, ale pre istotu by som anilinove farby malým detičkám nedávala. Pokiaľ sú to takí maliari, ktorí farbu aj ochutnávajú. Na začiatok treba niečo obyčajnejšie. :) Mne sa tie anilinky pacia preto, lebo su pekne farebne a syte, ale myslim, ze malym detom je to na začiatku jedno.

Zverejnenie komentára