Výroba mydla

Pre deti je všetko zábava. Rozliata voda na stole alebo aj nakladanie prádla do pračky. Niektoré často opakujúce sa činnosti po čase zábavou byť prestávajú.  U nás doma je to napríklad umývanie rúk a zubov. 

Lego mydlo, ktoré som urobila ešte minulý rok, malo úspech. Umývanie rúk bolo zrazu atraktívnejšie. 

Potrebu umývania rúk som po čase opäť oprášila a urobili sme si doma mydlo. Nie som odborník na výrobu mydla, ale ako aktivita pre deti to malo úspech. Deti sa veľmi tešili a keďže nám ostal materiál, výrobu mydla si niekedy zopakujeme. 


Mydlová hmota, špeciálna farba a vôňa do mydiel a kozmetiky - to je všetko, čo na výrobu mydla potrebujeme.  


Z mydlovej hmoty som odkrojila kus a dala som do mikrovlnky roztopiť. Hmota nesmie vrieť. Do roztopenej hmoty deti pridali pár kvapiek farby a vône. Hrnček, ktorý som použila na roztopenie mydlovej hmoty, už nemôžem použiť na jedlo. 


Hmotu som vyliala do silikónových formičiek. Na vrchu vnikli bublinky, ktoré by tam po správnosti nemali byť. Vraj asi vznikajú z prílišného miešania mydlovej hmoty. Nešlo mi o výrobu perfektného mydla, ale o to, aby deti videli ako sa mydlo vyrába a aby sa sami mohli do výroby zapojiť. 


No a potom sme už len čakali, kedy mydielka stuhnú a budeme ich môcť z formičiek vytlačiť. 


Naše mydielka - melónové a citrónové.

4 comments:

Lucia Tulipánová povedal(a)...

krásne :)
viete mi poradiť, kde ste kúpili formu na srdiečka?

Majka povedal(a)...

Kupila som ju v Ikea, ale to uz bolo par rokov dozadu. Teraz ich uz v ponuke nemaju. :(

Lucia Tulipánová povedal(a)...

joj to je škoda :(
akurát takú by som potrebovala

Majka povedal(a)...

Treba pozrieť na internete. Tam určite nejaké nájdeš. http://www.lacnyshop.sk/obchod/eshop/1-1-Kuchynske-potreby/97-2-Silikonovy-riad/5/545-Silikonova-forma-Srdiecka

Zverejnenie komentára