Pozorovanie vývoja žaby

Bola som s deťmi vonku. A pretože je jar, deti sa zabávali chytaním žubrienok v potoku. Urobili im zo skál priehradu a všetky, čo chytili,  nosili do nej. Keď už bol čas ísť domov, naložili štyri žubrienky do sklenenej fľaše a rozhodli sa, že si ich zoberú domov. Myslela som, že si to ešte na poslednú chvíľu rozmyslia, ale nerozmysleli. 

Novým domovom žubrienok sa stalo naše malé akvárium v detskej izbe. Jedna žubrienka si na svoj nový domov nezvykla a zdochla. Snažila som sa deti presvedčiť, že najlepšie bude, ak žubrienky opäť vrátime tam, odkiaľ sme ich zobrali. Nepodarilo sa a naďalej sme pozorovali ako si u nás doma žubrienky nažívajú. 

Po pár dňoch začalo byť naše pozorovanie oveľa zaujímavejšie. Žubrienky sa začali meniť na malé žabky. Najprv im začali rásť zadné nohy, potom predné a nakoniec im zmizol chvostík. 

Deti každý deň s nadšením chodili k akváriu a sledovali, čo sa v ňom deje. Myslím si, že odteraz, keď sa bude hovoriť o vývoji žaby, budú presne vedieť o čom je reč. Nakoniec som bola rada, že sme si ich nechali a mohli sme pozorovať vývoj žaby v priamom prenose. Veľmi ma pobavil tento názorný vývoj žaby poskladanej z papiera4 comments:

Majka povedal(a)...

Práveže sme ich nejak špeciálne nekrmili. Vyskusala som im dat, to co davam nasej rybe. Potom mozno obzierali aj tie kamene, na ktorych sa mozno nieco usadilo.

Ingrid povedal(a)...

Dúfam, že sa na mňa nenahneváte, tieto krásne vaše fotky som dala na stránku http://www.pinterest.com/ingridslezkov/n%C3%A1pady-do-%C5%A1koly/. Som učiteľka a na tejto stánke nájdete možno aj veľa nápadov pre vaše deti. Ak by bol predsa len problém, fotky vymažem.

Majka povedal(a)...

Nie je problem. :-) Dakujem za info.

Erika povedal(a)...

Úžasné nápady - z pohľadu výtvarnej výchovy - super! - ale envirovýchova dosť vážne pokuľháva :-(

Zverejnenie komentára