Prázdniny pokračujú a my opäť recyklujeme

Prázdniny sú v plnom prúde. Myslela som si, že práve teraz budeme mať viac času na tvorenie. Nie je tomu tak. Nevadí, určite to v jeseni alebo v zime dobehneme. 

Počasie je príjemné a preto sa teším, že môžeme byť veľa vonku. Deti si častokrát nájdu aj vlastnú zábavu. Napríklad minule výsledkom ich niekoľkohodinovej zábavy boli fľaše voňavých elixírov. Veľmi si dali záležať, aby boli voňavé a farebné a tak použili aj zvláštne ingrediencie ako sú fixky, tekuté mydlo alebo repelent.

Čo sa týka tvorenia siahli sme po našom obľúbenom materiále - papierových rolkách a vyrobili sme si lapače na korálku. Dali by sa nazvať aj Angry birds lapače, pretože ich deti pomaľovali podľa postavičiek tejto populárnej hry. Na jeden roh papierovej rolky som pripevnila nitku s korálkou, ktorú bolo potrebné rozhúpať a chytiť do otvora v papierovej rolke. Korálka nemôže byť úplne ľahká, aby sa dala dobre chytiť. 
2 comments:

Zuzana povedal(a)...

Skvele a aké jednoduché :) ..máš tu skvele nápady budem sa

Majka povedal(a)...

Dakujem. Niekedy ani o tom nevieme, ale doma mame kopec veci, ktore sa daju vyuziť na tvorenie s deťmi. Prajem vela zábavy.

Zverejnenie komentára