Ako skladujem farebný papier


Farebný papier používam pri tvorení s deťmi často. Kúpiť sa dá za prijateľnú cenu, existuje v rôznych farbách a veľkostiach. Je to univerzálny materiál, ktorý patrí do základnej výbavy na tvorenie. 

S farebným papierom je zábava pracovať. Dá sa skladať, strihať alebo sa dá po ňom kresliť. Podporuje kreativitu a ja ho mám pre to všetko veľmi rada. 


Čisté a nové hárky farebného papiera sa dajú pekne skladovať v poličke alebo v šuflíku. 


Čo však s väčšími alebo menšími zvyškami, ktoré nám ostanú po tvorení? Je ich škoda vyhodiť, pretože sa dajú ešte využiť. Na skladovanie zvyškov farebného papiera používam plastové šuflíky. Vyčlenila som si na to dva. Do jedného dávam malé kúsky a do druhého väčšie. Šuflíky sú umiestnené v detskej izbe, kde majú deti k nim kedykoľvek prístup. Možno to vyzerá ako veľa práce, ale ak si zavediete takýto systém, tak na tvorenie s farebným papierom sa budete tešiť. 

Tento systém má aj ďalšie výhody: 
1. ukážeme deťom spôsob ako sa dá udržiavať poriadok
2. sami budú schopné urobiť si po sebe poriadok, lebo budú vedieť kam zvyšný papier patrí.Obchody, kde kúpite plastové šuflíky: Kika, Ikea, Billa (moje sú z Billa).

Ako vidno na fotografii, šuflíkov mám viac. Osvedčili sa mi na skladovanie čistých bielych papierov, ale aj na odloženie dokončených alebo čiastočne dokončených výtvorov a kresieb. Pri deťoch je kresieb viac ako miesta na chladničke alebo na stene. :)0 comments:

Zverejnenie komentára