Stolička pre Maca

Deti majú obľúbené hračky. Niektoré 5 minút. Iné 1 deň. Niektoré dokonca 1 týždeň. Veru s hračkami je to tak. Keď už niektorá hračka prekročí tento časový limit, tak ju považujem za naozaj dobrú a niečím výnimočnú. 

Doma takú jednu máme a volá sa Maco. Maco je hnedý plyšový medvedík. Patrí už do rodiny, pretože je s nami 4 roky. Je to najobľúbenejšia Stelkyna hračka. A je to na nej aj vidno. 

Maco mal volakedy mašličku pod bradou a šnúrku na zavesenie. Už nemá. Sú v ňom nejaké guličky, aby bol stabilnejší a mohol sedieť. Z pod chvosta sa presunuli do jednej nohy. Maco mal raz na tele boľačky a od vtedy má na kožúšku značky od leukoplastov, ktoré sa už nedajú vyprať. A kde všade Maco bol? Jednoducho všade. Najlepšia časť na Macovi je chvostík. Od neustáleho šúchania a držania je roztrhaný, rozpáraný a zodratý. 

Maco veľmi neobsedí, pretože je so Stelkou neustále v pohybe. V poslednom období však vidno, že sa blíži do dôchodcovského veku, pretože Stelka už nie je k nemu tak citovo pripútaná. Niekedy si pri zaspávaní na Maca ani nespomenie. A kedže má Maco už aj trochu času na oddych, Stelka mu urobila v lete stoličku z kartónu a papierových roliek. Výroba sa jej páčila a zvlášť si dala záležať na maľovaní a výzdobe. 

Maco a jeho stolička. 

Maco s kamarátom. :)

Aká je obľúbená hračka vašich detí? 4 comments:

Fiula povedal(a)...

My mame psika Atosa a micku Esku, ktori potrebuju takuto stolicku :))) Okrem menovanych atributov vasho Maca, micka je paradnica a musi odtrpiet aj obcasne neustriehnutelne naruzovanie labelom, strihanie kozuska okolo oci, aby ofinka nesla do oci. Atos zase musi strpiet obcasne premenovanie, naposledy sa volal Izabela... Super clanok!

Majka povedal(a)...

Dakujem. Vidim, že Atos a Eska sa nenudia. :)

Letitia povedal(a)...

Ten má teda parádnu stoličku! :)
Aj samotný maco je fešák. :;-)

Majka povedal(a)...

:)

Zverejnenie komentára