Zdobenie medovníkových domčekov

Prišla k nám milá návšteva a doniesla deťom jeden medovníkový domček na zdobenie. Vôbec som neplánovala tento rok ozdobovať medovníkový domček, ale v tej chvíli sa mi nápad zapáčil.  Vedela som, že deťom sa bude zdobenie páčiť. Obidvaja si to určite radi vyskúšajú. Dokúpila  som preto ešte druhý domček, aby si každý mohol ozdobovať vlastný. Súčasťou balenia boli aj gumoví medvedíkovia a lentilky. Kúpila som ešte drobné guličky na posýpanie a gumové kvetinky. 

Ozdovanie domčekov sme si naplánovali na víkend a celý týždeň sme sa na to tešili. 

Na lepenie domčeka a ozdôb sme použili hmotu z vaječného bielka, práškového cukru a citrónovej šťavy (180 g cukru, 1 bielko, 1 pol. lyžica citrónovej šťavy). Všetky ingrediencie som vymiešala ručným šľahačom. Je to presne tá hmota, ktorou sa zdobia medovníčky. 

Spolu s manželom sme dali domčeky dokopy. Čakala som, že celá konštrukcia bude labilnejšia. Avšak bielko s cukrom zaschlo rýchlo a domčeky stáli pevne. Deti sa mohli pustiť do zdobenia. Bielu hmotu nanášali na domček pomocou igelitového vrecka, na ktorého jednom rohu bol malý otvor. Zdobenie im išlo od ruky a obidvaja sústredene pracovali. Bola to pekná aktivita a som rada, že sme si ju tento rok pred Vianocami užili. 

Robili ste už tento rok alebo budete robiť medovníkový domček? Odfoťte ho a fotografiu mi pošlite na majka@neposednenoznice.sk
Rada tu vaše domčeky uverejním. Na Vianoce si ich tu všetci budeme môcť popozerať. :-)


Škatuľka s jednotlivými časťami na domček bola kúpená v Penny markete v Rakúsku. 0 comments:

Zverejnenie komentára