Maľovanie v pohybe

Na túto aktivitu ma inšpirovala tvorba amerického umelca Jacksona Pollocka. Stal sa známym  maliarom abstraktného expresionizmu vďaka novej tzv. "kvapkacej technike". Jeho obrazy nevznikali na maliarskom stojane. Maľoval ich na zemi, kde mal kopec miesta. Počas maľovania chodil okolo obrazu a farbu rozšafne kvapkal a lial na plátno. 

Obraz umelca Jacksona Pollocka

Doma sme si túto techniku vyskúšali. Na maľovanie sme použili akrylové farby v tubách. Tuby už neboli úplne plné, tak sme ich domíňali. 

Otvor na tube mi pripadal príliš veľký, tak som urobila nový menší. Odstrihla som kúsok rožku, aby farby nevytekalo naraz veľa. Ak aj po maľovaní ostala v niektorej tube farba, zalepila som otvorený rožtek lepiacou páskou. 

Na zem som dala igelitový obrus, aby bolo nakoniec menej upratovania. 

Pripravila som všetko na maľovanie, no Stelka (5 ročná) na mňa neveriacky pozerala. Neverila asi vlastným ušiam, že farby môže liať na plátno koľko chce. A ešte k tomu čím viac, tým lepšie. Keď sa utvrdila, že to správne pochopila, pustila sa do práce. Bola radosť sledovať ju pri práci. Farby na plátne pribúdalo a pribúdalo. Umelkyňa neodolala a obraz domaľovala rukami. 


Obraz umelkyne Stelky :)0 comments:

Zverejnenie komentára