Raketka

Najobľúbenejšou chlapčenskou hračkou sú dopravné prostriedky. Raz je to vláčik, inokedy autíčko, potom loď alebo najlepšie všetko naraz. U nás doma sme si prešli tiež rôznymi fázami a stále prichádzajú nové. Oskar kreslí dopravné prostriedky na papier, vyrába ich z dreva, polystyrénu, skladá z papiera alebo z lega.

Kníh na túto tému máme alebo sme mali tiež niekoľko. Našou najčítanejšou sa stala kniha Dein buntes Worterbuch Farhzeuge. Kniha je pekne spracovaná, plná inoformácií. Podobne ako všetky ostatné knižky od Émílie Beaumontovej. Niektoré z nich už boli preložené aj do slovenčiny. Konkrétne táto o dopravných prostriedkoch ešte stále nie je.

Ďalšia obľúbená kniha v našej detskej knižnici je "Veľká kniha vedeckých projektov pre deti". Naposledy sme z nej urobili raketky. Nový zaujímavý dopravný prostriedok.

Na výrobu sme použili
  • 2 prúžky farebného papiera (24 x 2,5 cm a 12 x 2,5 cm) 
  • 4 plastové slamky rovnakej dĺžky (Pôvodnú dĺžku slamiek sme skrátili. Môžete si urobiť viacero raketiek, slamky môžete urobiť dlhšie alebo kratšie.)
Na lepenie som použila obyčajnú lepiacu pásku. Najprv si treba urobiť krúžky z farebného papiera a potom postupne ich spojiť plastovými slamkami. 

Hotové raketky sú skutočne dobrí letci.Ďalšie aktivity inšpirované knihou "Veľká kniha vedeckých projektov pre deti".0 comments:

Zverejnenie komentára