Hra so zrkadlami

Deti sú zvedavé tvory. Všetko chcú vedieť, vidieť, počuť a všetkého sa dotýkať. Nasýtiť ich zvedavosť nie je jednoduché. Keď už niečo spoznajú, ich záujem sa presunie zase na niečo nové. 

Dlhodobému záujmu detí sa tešia zrkadlá. Deti veľké aj malé vidia v zrkadle nielen okolitý svet ale majú možnosť vidieť a spoznávať hlavne seba. 

Zrkadlá podnecujú zvedavosť, myslenie, vizuálne vnímanie. Deti majú pri pohľade do zrkadla kopec otázok a zoznamujú sa s novou slovnou zásobou. Dôkazom toho, že zrkadlá deti bavia je, že sú neustále špinavé. :-)

K zrkadlám, ktoré doma máme, pribudli nové. Z troch malých zrkadiel som postavila zrkadlový kútik, aby sme sa pozreli na svet zrkadiel aj trochu inak. Aby zrkadlá stáli, ako podporu som zvolila kus kartónu. Zrkadlá som ku kartónu prilepila lepiacou páskou a dajú sa kedykoľvek opäť rozobrať. 

S takto pripravenými zrkadlami sa dá hrať na veľa spôsobov.

Iné inšpirácie ako sa dá hrať so zrkadlami:

http://happyhooligans.ca/sensory-play-mirror/
http://www.oneperfectdayblog.net/2013/10/12/mirror-play-ideas-shapes-and-symmetry/
http://www.oneperfectdayblog.net/2013/08/14/reggio-loose-parts-mirror-play/1 comments:

Majka povedal(a)...

Dakujem a tesim sa. My uz kamienky mame dlho a deti ich este vzdy vytahuju, stale na nieco ine. Niekto by povedal, ze to nie je hracka, ale ja kamienky, gulicky a rozne plastove drahokamy odporucam. Zabavia deti dlhe hodiny. Pekny den. :-)

Zverejnenie komentára