Nápadité a zábavné projekty z Lega

Lego je neodmysliteľnou súčasťou našej detskej izby. S Legom som stretla po prvýkrát, keď som mala 20 rokov. Dovtedy som ani netušila, že nejaké Lego existuje. Bola iná doba, iné hračky. 

Legu však patrí môj obdiv. Zabáva malých aj veľkých už dlhé roky. Farebné tvarby rôznych veľkostí si získali moje deti ale aj mňa.

Som zástanca pôvodného Lego s množstvom kociek, ktoré nabádajú ku kreativite a rozvíjajú myslenie. Je to zábava na dlhé roky, pretože kúpou každej ďalšej škatule sa otvárajú nové možnosti. Je to hračka vhodná ako darček. 

Nedávno som objavila na internete zaujímavú publikáciu súvisiacu s Lego. Obsahuje 16 nápadov na akčné stavby z Lega. K zošitu sú pribalené aj Lego kocky a súčiastky potrebné na stavanie. Takže sa nestane, že vám bude niečo chýbať. 

V priebehu posledného roka sa stal z Oskara (7 rokov) milovník Lega. Rád realizuje vlastné nápady, ale aj rád stavia podľa návodov, ktoré nájdeme na internete. Jeho stavebné a konštrukčné zručnosti sa  veľmi zlepšili. Je úplne samostatný. 

Nové projekty ho zaujali a popasoval sa s nimi aj napriek zvýšenej náročnosti. Musel niečo aj viackrát prestavovať, lebo to nefungovalo. Mal tak možnosť zistiť, aká je pri práci dôležitá presnosť a dôslednosť. 

Crazy action contraptions som kúpila cez internet na stránke Book Depository


Treba najprv natočiť a potom koliesko páčkou odpáliť.


Letííííí. Podarilo sa! :-)

Chňapka. 


Myslíte si, že Lego je dobrá hračka pre deti? 0 comments:

Zverejnenie komentára